KONST / Ramar / Ram 10436273
*
nr 1043 6273
Ram
förgylld, ramens innermått: 61x91
Utrop:
500 kr
Såld:
250 kr
Sista tid för bud online:
måndag 13 juni 2016
kl 18:02:21
- Budhistorik
Tid
Kund
Bud
9/6 22:23:54
1
100 kr
10/6 08:40:29
2
150 kr
11/6 13:07:43
3
200 kr
13/6 16:57:49
2
Vinnande bud
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
9259 Bestickuppsätt..
96 delar, silver, WA Bolin, monogram. Längd: 14,5-..//
Aktuellt bud: 55.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:51
-
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36
-
9361 Färglitografi
Lennart Gram (1910-1996), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:34
-
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13
-
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:25
-
8050 Fotografi
Staffan Redin (1962), kropp, Signerad a tergo, dat..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:44
*
Ram
nr 1043 6273
Ram
förgylld, ramens innermått: 61x91
| Utrop: | 500 kr |
|---|---|
| Såld: | 250 kr |
| Sista tid för bud online: |
måndag 13 juni 2016 |
- Budhistorik
| Tid | Kund | Bud |
|---|---|---|
| 9/6 22:23:54 | 1 | 100 kr |
| 10/6 08:40:29 | 2 | 150 kr |
| 11/6 13:07:43 | 3 | 200 kr |
| 13/6 16:57:49 | 2 | Vinnande bud |
- Specialauktion
- Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
- Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
-
9259 Bestickuppsätt..
96 delar, silver, WA Bolin, monogram. Längd: 14,5-..//
Aktuellt bud: 55.000 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:51 -
8301 Bordsram
omkring 1900, bemålad, 30x18
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:36 -
9361 Färglitografi
Lennart Gram (1910-1996), Sverige. Signerad, numre..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:34
-
9421 Fat
2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 19:13 -
9397 Fat
Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:25 -
8050 Fotografi
Staffan Redin (1962), kropp, Signerad a tergo, dat..//
Aktuellt bud: 100 kr
Auktionen avslutas
nu på måndag
2 feb kl 18:44



