Denna webbplats använder cookies. Vi använder egna cookies och cookies från tredje part för bästa upplevelse, optimering av innehållet och allmän statistik. Genom att klicka på ‘Acceptera alla’ accepterar du att cookies används på detta sätt. Läs mer.

 
bakg

  KONST / Ramar / Ram 10436273



*

nr 1043 6273


Ram

förgylld, ramens innermått: 61x91


Utrop:

500 kr

Såld:

250 kr

Sista tid för bud online:

måndag 13 juni 2016
kl 18:02:21


  • Budhistorik
Tid Kund Bud
9/6 22:23:54 1      100 kr
10/6 08:40:29 2      150 kr
11/6 13:07:43 3      200 kr
13/6 16:57:49 2      Vinnande bud



  • Specialauktion
  • Läs mer...
Tilgman Keramik
Tilgman Keramik var en svenskt keramikfabrik verksam sedan slutet på 1940-talet till mitten av 1970-talet.
bakg

  • Andra sökte även efter
Liknande föremål: förgylld förgyllning guldfärgad gyllene ram ramar
  • 9421 Fat
    2 st, Kina, porslin, Dia 14 cm
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 19:13
  • 9397 Fat
    Anna-Lisa Thomson (1905-1952), Sverige. Ekeby, fis..//
     

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:25
  • 8050 Fotografi
    Staffan Redin (1962), kropp, Signerad a tergo, dat..//
    Aktuellt bud: 100 kr

    Auktionen avslutas
    nu på måndag
    2 feb kl 18:44




Ladda ner broschyr